0
У вашому кошику пусто!

2-х мегапіксельні IP-камери Hikvision, Uniview, Intervision, Tiandy: реальні тексти і голий результат

Перед тим як зробити покупку, ми проходимо 3 етапи:

 1. Шукаємо варіанти вирішення проблеми (перебираємо ринок пропозицій).
 2. Вивчаємо товар, який послужить рішенням поставленого завдання.
 3. Порівнюємо, вибираючи конкретну модель або бренд.

Кожен другий споживач помиляється на останньому етапі, не приділяючи належної уваги вивченню дрібних деталей і наочних результатів. Ця стаття і відео створені для тих, хто пройшов всі три етапи перед вибором, але так і не вирішив, яку купити IP-відеокамеру для вуличного відеоспостереження.

Ми вирішили провести незалежний і чесний «тест-драйв» чотирьох моделей IP-відеокамер вуличного типу від різних виробників з різними цінниками, але при цьому, всі пристрої вирішують одну і ту ж саму задачу — зовнішнє відеоспостереження на ділянці днем, вночі і в запису. Для тесту взяли:

 • INTERVISION MPX-AI25PRO;
 • TIANDY TC-C32GN;
 • HIKVISION DS-2CD1021-i;
 • UNIVIEW IPC2122LR3-PF40-A.

У наших матеріалах немає прихованої або замовний реклами. Ми просто покажемо голі факти і продемонструємо можливості цих IP-камер в реальних умовах. Обіцяємо, що результати тесту вас здивують, а точка зору на колишні деталі сильно зміниться. Поїхали…

Зміст:

 • Вступна: що таке IP-відеокамери?
 • Технічні характеристики камер.
 • Підготовка до тестування.
 • Етап 1. Калібрування налаштувань (колір, контраст).
 • Етап 2. Запис відеоспостереження (рухомий об'єкт, авто).
 • Етап 3. Читання — режим відтворення.
 • Етап 4. Відеозйомка у вечірній час (сутінки).
 • Етап 5. Нічна зйомка.
 • Полный видео тест
 • Підводимо підсумки.
 • Яку IP-відеокамеру купити в 2020 році?

IP-відеокамера для «чайників»

IP-відеокамери зовні нічим не відрізняються від аналогових моделей. Це все той же пристрій, який використовується для відеозйомки і передачі отриманих даних на ПК або інший сервер, але їх особливість в цифрових технологіях. IP-відеокамери транслюють відеопотік в цифровому форматі, використовуючи мережеві протоколи під унікальним ip-адресою. Це дає можливість використовувати бездротовий канал зв'язку для підключення, а також проводити синхронізацію кількох пристроїв через мережу-інтернет.

Принцип роботи нічим не відрізняється від інших відеокамер: об'єктив (оптика) фокусує зображення на матрицю, яка перетворює колір в електричний сигнал; далі процесор обробляє дані і після стиснення все записане передається по мережі на блок управління або інші інтерфейси.

Щоб не вантажити себе зайвою інформацією, запам'ятайте 3 головні критерії вибору для IP-відеокамер вуличного типу:

 • Об'єктив. Охоплення, кут огляду і фокусна відстань —все це головні показники, від яких залежить, зафіксує ваша система відеоспостереження зловмисника. Чим більше фокусна відстань, тим більше дистанція від камери до об'єкта.
 • Матриця. Те наскільки якісно буде оброблений захоплений об'ёктівом колір, залежить від матриці, а вірніше від її чутливості (вимірюється люкс на м2 — вимірювач світлового потоку). Наприклад, 0.1 ~ 0.9 лк. показує мінімальну величину світла, необхідного для того, щоб сформувати зображення.

Простими словами, якщо матриця з низькою чутливістю, то ймовірно, що в сутінках ви нічого не побачите на зйомці.

 • Клас захисту. Камери вуличного типу базово мають підвищений клас захисту (IP54 і вище), але важливо також враховувати конкретні умови експлуатації. Іноді пило- та вологозахисту недостатньо, щоб уберегти пристрій від корозії або великих динамічних навантажень (пориви вітру, вандального дії).

Якщо камеру легко вивести з ладу, то її наявність не дає гарантій, що охоронна функція буде виконана на 100%. Ми не стверджуємо, що внутрішній процесор, мережеві канали та інші інтерфейси менш важливі, але об'єктив, матриця і клас захисту на 90% визначають кінцевий результат будь-якої системи відеоспостереження.

Наші конкурсанти: технічні характеристики

INTERVISION MPX-AI25PRO

2-х мегапіксельна вулична IP-відеокамера від українського бренду Intervision c Full HD дозволом і сенсором від SONY. Фокусна відстань оптики 3.8 мм з кутом огляду 88о. У цій моделі є хороша ІК-підсвітка, яка працює на дистанції до 30 метрів, висока швидкість передачі даних до 25 к / с і надійно захищений корпус.

Варто відзначити і багатий функціонал цієї відеокамери: опціональний мікрофон з придушенням шумів, детекция руху, розпізнавання осіб, фіксація пересування і підрахунку людей, контроль периметра, а також інші інтелектуальні можливості. Все це знаходиться під управлінням процесора Clarkdale i30AI.

Особливості

 • Проводиться в різних кольорах корпусу.
 • Є покращений антивандальний корпус.
 • Можливість підключення через PoE з'єднання..
 • Висока світлочутливість (0.001 люкс) з фотосилою F/1.4.

TIANDY TC-C32GN

Китайська відеокамера циліндричної форми з дозволом 1920X1080 і фокусною відстанню 4 мм. Це найбільший показник зони фокусування серед всіх учасників тесту, при тому, що інфрачервоне підсвічування працює в межах 50 м, а це вже серйозна перевага при зйомці в сутінках і вночі. Ця модель підтримує PoE з'єднання, через яке можна підключити харчування та синхронізувати.

TIANDY TC-C32GN оснащена інтелектуальними функціями розпізнавання і фіксації, може швидко передавати записані дані (30 кадрів в секунду), а якісна матриця з фотосілой F / 2.0 і світлочутливістю 0.02 люкса без проблем вловлює всі кольори і дрібні об'єкти. Так стверджує виробник.

Особливість.

 • Велика дальність ІЧ-підсвічування.
 • Компактний корпус з класом захисту IP67.
 • Регульований кут огляду.
 • Опціональний мікрофон + цифрове шумозаглушення.

Hikvision DS-2CD1021-I (2.8 мм)

Циліндрична камера для вуличного спостереження з фокусною відстанню 3.6 мм. Компанія Hikvision вважається лідером з виробництва охоронних систем і в цій моделі встановлені кращі технології в рамка бюджету до 100 у.о .: матриця Progressive Scan CMOS зі світлочутливістю 0.01 люкс, якісна оптика з лінзою F/2.0 і кутом огляду 90.8о, а також ІЧ-підсвічування для нічної зйомки в межах 30 м.

Зйомка ведеться з роздільною здатністю 1920x1080 при максимальній швидкості передачі даних 25 кадрів в секунду. Тут також встановлено один з кращих процесорів (Hik-Connect або iVMS-4500), активна система цифрового шумозаглушення і безліч приємних інтелектуальних «плюшок» (детектори руху, анти-мерехтіння, автоматичне калібрування параметрів).

Особливості

 • Мережеві інтерфейси 1-RJ45 10M/100M.
 • Динамічний діапазон DWDR.
 • Кут огляду більше 90о.
 • Рівень захисту корпусу по стандарту IP67.

UNIVIEW IPC2122LR3-PF40-A

IP-відеокамера з дозволом матриці 2 Мп і фіксованою фокусною відстанню 4 мм. Компанія UNIVIEW створює пристрої для професійних рішень, тому у виробництві використовуються передові цифрові технології. Тут тобі і зручний ручний менеджмент, підкріплений широкими можливостями установки додаткового програмного забезпечення, веб-інтерфейси з різними утилітами, а на закуску спритний процесор з світлочутливої матрицею, а також універсальний набір інтерфейсів для підключень і синхронізацій.

Без надмірностей тут є все, що потрібно для вуличної камери: Full HD, ІК-підсвітка, швидка компресія зображень з балансуванням передачі даних, міцний корпус з надійним шарніром за стандартом IP67.

Особливості

 • Інтелектуальні алгоритми обробки відео.
 • Робочі температури від -30 до + 60 оС.
 • Гнучка інтеграція і синхронізація з іншими системами.
 • Високий рівень безпеки даних і відмовостійкість.

Етап 1. Налаштування камер перед тестуванням

Перед тим як почати зйомку, ми провели базові настройки IP-відеокамер, підключивши їх по однотипному каналу зв'язку (PoE інтерфейс).

Цікаво. У трьох камерах базові настройки параметрів кольору (гострота, яскравість, контраст, насиченість) знаходилися в діапазоні 50%, але у камери TIANDY яскравість за замовчуванням була на рівні 90-95%. Спробувавши зменшити показник яскравості в половину, ми отримали практично темний ящик, тому довелося залишити як є.

З огляду на ці обставини, IP-відеокамера TIANDY TC-C32GN вже на етапі налаштувань здає позиції по яскравості, адже збільшити цей параметр надалі немає можливості.

Етап 2. Перше враження

Ми вирішили помістити камери в такі умови, щоб можна було порівняти відеозапис за різними параметрами, наприклад, контрастність і чіткість передачі дрібних об'єктів, тіні, розгортка периметра, як видно віддалені сцени тощо.

 • Перша частина відео статична. Якісь істотні відмінності важко помітити, хоча відеокамери Hikvision і INTERVISION показують більш насичену і приємну картинку. Ми бачимо, що такі елементи як трава, тіні від високих об'єктів і дрібні деталі будівель краще деталізовані і виглядають природніше.
 • Друга частина з автомобілем. Тепер в поле охоплення об'єктивів запускаємо рушійний об'єкт. У нашому випадку це автомобіль, який рухається з середньою швидкістю в двох різних напрямках.

Важливо!Якщо відеокамера встановлена в гаражному кооперативі, то вона повинна добре розпізнавати автомобільні номери (для моніторингу даних).

Ці можливості ми оцінимо під час перегляду запису.

Етап 3. Вивчаємо запис з відеокамер

На цьому етапі нашим завданням була перевірка коректності відображення всіх елементів і якість зйомки IP-відеокамер. Що стосовно фокусування на дрібних об'єктах (деталізація номерних знаків), то практично всі камери впоралися зі своїм завданням на 100%. При детальному вивченні записи ви зможете розглянути номерні знаки автомобіля, що проїжджав автомобіля, але це лише при світлі дня.

Якщо розставляти оцінку записи, то в лідерах знову Hikvision і INTERVISION. Це добре видно по тому, як камери захопили цифри номерного знака і з високою чіткістю відобразили їх на середній і малій дистанції. На великій відстані (більше 10-15 метрів) жодна з відеокамер не показала чітку картинку номерного знака і без дешифрування дані не розпізнати.

Етап 4. Тестування в умови слабкого освітлення

Літній час 10 години вечора. Природного освітлення практично немає, але відеокамер досить, щоб збирати чітку і деталізовану картинку по всьому периметру. Модель TIANDY відразу включилася в чорно-білому режимі, так як освітлення для її матриці недостатньо для кольорової зйомки. Через пару хвилин камера від UNIVIEW змінила кольоровий режим на чорно-білий.

Для камер INTERVISION і Hikvision вечірній час не стало випробуванням і обидві моделі показали хороші результати хоч і з явною перевагою Intervision MPX-AI25PRO. Справа в тому, що в українських відеокамерах використовується матриця від SONY з високою світлочутливістю і це, як виявляється, дає свої результати.

Цікаво. IP-відеокамера Intervision MPX-AI25PRO в умови вечірньої зйомки навіть не перейшла в чорно-білий режим. Після заходу пристрій продовжило знімати в звичайному режимі, демонструючи високу чіткість і деталізацію всіх об'єктів в кадрі.

Етап 5. Нічна зйомка

Час до півночі. Нічна зйомка розставила всі крапки в незакінчених пропозиціях. Важливо розуміти, що якість відеоспостереження в нічний час грає велику роль, так як саме в цей час зловмисники і шкідники проводять свої діяння. Практично всі відеокамери вуличного типу можуть використовувати в якості додаткового освітлення світло об'єктів в кадрі (лампа ліхтарів, місяць, світло фар і інше), але навіть цього іноді недостатньо, щоб зібрати більш-менш чітку картинку.

 • INTERVISION MPX-AI25PRO — без всяких сумнівів переможець нічної зйомки. Камера відобразила всі деталі по периметру, навіть в повній відсутності джерел світла.
 • UNIVIEW IPC2122LR3-PF40-A — ми віддали цій моделі друге місце, так як неозброєним поглядом на відео помітно, як камера зібрала всі об'єкти (ближньої та дальньої дистанції), особливо в межах зони дії ІК-підсвітки.
 • TIANDY TC-C32GN и HIKVISION DS-2CD1021-i — ці камери нас розчарували, хоча HIKVISION подавала хороші надії на високі результати. Видимість на цих камерах при нічній зйомці тільки на дистанції ІК-підсвітки, а все що далі — інтуїція і дедукція.

Повний відео тест

Голі факти: підсумовуємо результати

 • Повний провал. TIANDY TC-C32GN ні в одному тесті немає гідних показників для пристрою в цьому ціновому сегменті. Уже на етапі калібрування камера, отримавши бонуси у вигляді більшої яскравості в настройках, показала посередні результати, а коли дійшла справа до нічних режимів, зовсім розчарувала відсутністю видимості, хоч і дальність ІЧ-підсвітки і фокусна відстань найбільші з усіх претендентів.
 • Можна рекомендувати. Камери UNIVIEW IPC2122LR3-PF40-A і HIKVISION DS-2CD1021-i впродовж усього тестування трималися молодцем і демонстрували хороші результати. Фактично однакові характеристики і лише невелика різниця в ціні (10-15 у.о.) на користь UNIVIEW.
 • Несподівано кращий. Камера INTERVISION MPX-AI25PRO стоїть на 30% дешевше всіх інших моделей, але на кожному етапі це найкраща модель за всіма показниками. Звичайно, це можна виправдати надчутливої матрицею, але навіть при таких обставинах різниця в кінцевому результаті дуже велика.

Що купити в 2020 році і не шкодувати?

Ви самі бачите, що навіть відомі бренди не завжди виправдовують свій статус, а передові цифрові технології та інтелектуальні алгоритми (китайська камера TIANDY) не вирішують в умовах повної темряви. Якщо вам потрібна недорога (40-50 у.о.), але в той же час просунута IP-відеокамера з можливістю розширення функціональних можливостей (оптика, звук, інтерфейси і корпус), то купуйте INTERVISION MPX-AI25PRO і буде вам щастя.

На ділі український виробник довів, що якщо взяти за основу якісну матрицю, доповнити її хорошою оптикою, то можна створити гідне пристрій для охоронних систем відеоспостереження за демократичною ціною. У камері INTERVISION MPX-AI25PRO ви знайдете все необхідне і навіть більше, ніж може знадобитися на дачній ділянці або в гаражі.