0
У вашому кошику пусто!

Poe коммутатор, Poe комутатор, Рое комутатор, Рое коммутатор

Відеоспостереження, Wi-Fi мережі і навіть касове обладнання: в нашому портфоліо є проекти, під які закуповувалася не одна сотня наших PoE-комутаторів. Ми хочемо розповісти вам про застосування PoE обладнання, деякі нюанси при його підборі - а саме смачненьке ми припасли, звичайно, під кінець.

Спочатку пара слів про саму технологію і стандартах.

Пара слів про PoE

PoE (Power over Ethernet) дозволяє передавати електричну енергію віддаленого пристрою, підключеного до мережі по канальному протоколу Ethernet (Ethernet / Fast Ethernet / Gigabit Ethernet). Передача енергії здійснюється по одному і тому ж кабелю UTP (Unshielded Twisted Pair).

Головна перевага PoE - в зниженні витрат на інфраструктуру. Звичайно, що живить обладнання має більш високою ціною (CAPEX), проте вкладення швидко окупляться при впровадженні та в процесі експлуатації (OPEX), особливо якщо враховувати всі супутні витрати. Наприклад, не можна ігнорувати вартість протягання силового кабелю і установки додаткових розеток при використанні традиційної схеми живлення. Крім того, такий підхід підвищує естетичну складову.

Другою перевагою є зручність використання кінцевого обладнання, що живиться через один кабель з даними.

Розподіл енергії за допомогою PoE дозволяє централізувати управління системою енергопостачання, вести моніторинг споживаної потужності і робити включення / відключення споживачів, в тому числі і автоматично за розкладом. Наслідком централізації стане підвищення надійності і контрольованості всієї системи в цілому. Так, наприклад, використовувана в організації система управління мережею може збирати статистику споживаної потужності по протоколу SNMP.

Ще однією перевагою використання PoE є безпека, так як забезпечується інтелектуальна передача енергії, що захищає кінцеве обладнання від перевантаження або нестачі харчування.

Надана технологією гнучкість дозволяє розміщувати живиться обладнання в будь-якому місці без прив'язки до електричних мереж.

Не варто забувати і про простоту установки і швидкості розгортання мережі. Менше провідних підключень - коротше терміни впровадження.

На сьогоднішній день в домашніх і корпоративних мережах, а також в мережах операторів зв'язку широко використовуються два стандарти передачі енергії по кручений парі: IEEE 802.3af-2003 і 802.3at-2009. Основна відмінність між ними полягає в максимальній потужності, що передається. Стандарт IEEE 802.3af-2003 забезпечує подачу потужності до 15,4 Ватт (мінімально 44 В і 350 мА) по двом парам провідників, тоді як при використанні IEEE 802.3at-2009 (так званої також PoE + або PoE plus) максимальна потужність підвищується до 25, 5 Ватт. Настільки величезна потужність може знадобитися, наприклад, при використанні камер відеоспостереження з сервоприводом (поворотних), або розміщених в спеціалізованих підігріваються боксах.

IP-телефони з додатковими панелями управління / розширення теж можуть не укладатися в стандартний енергетичний бюджет, пропонований стандартом 802.3af. Не можна не згадати і про що з'являються на ринку невеликих комутаторах, які самі здатні отримувати харчування за допомогою PoE.

Однак не вся зазначена потужність доступна пристроїв-споживачів. Так, наприклад, при використанні стандарту 802.3af на відстані ста метрів лише 12,95 Ватта буде доступно кінцевому пристрою через опір проводів та інших втрат.

успішні проекти

Багато корпоративні замовники перед покупкою устаткування того чи іншого вендора бажають знати відповіді на цілий ряд питань. Чи були вже успішні впровадження? Яке обладнання в яких випадках використовувалося і чому? Скільки пристроїв використано? Яка зона покриття? Ми наведемо кілька прикладів успішного впровадження обладнання TP-Link в мережах деяких наших великих замовників, які були зроблені в 2016/2017 роках, а також відповімо на деякі з цих питань.

відеоспостереження

Завдання живлення відеокамер - одна зі стандартних при використанні PoE комутаторів. Наше обладнання застосовують різні рітейлери, в тому числі група компаній X5 RETAIL GROUP. У мережі супермаркетів «Пятерочка», що належить групі, була розгорнута система відеоспостереження, побудована на базі PoE комутаторів AI-SF1208PL. Дана модель призначена для монтажу в телекомунікаційну стійку, має 10 питомих порта Fast Ethernet. До сильних сторін комутатора можна також віднести вбудовані функції захисту і пріоритетності трафіку. Спочатку в «Пятерочка» почали будувати інфраструктуру з 16-портовими комутаторами конкурента, але потім звернули увагу на наші аналогічні за ціною 10-портові моделі, які в підсумку допомогли компанії помітно заощадити завдяки більшій кількості підключаються камер.

Poe комутатор AI-SF1208PL

AI-SF1208PL

Технологія PoE в даному проекті також використовувалася для забезпечення живлення деяких точок доступу і VoIP-телефонів. А інше обладнання (сервери, принтери, пристрої забезпечення мережевої безпеки) підключався з використанням звичайних інтерфейсів Gigabit Ethernet. Всього в супермаркетах мережі було встановлено близько 2000 наших живлять комутаторів.

Інша велика федеральна мережа магазинів для дому та дачі також побудувала свою систему відеоспостереження на основі моделі T1500-28PCT: 180-ватний енергетичний бюджет ідеально підійшов під їхні вимоги. Типові внутрішні камери для відеоспостереження відносяться до другого класу питомих пристроїв з точки зору стандарту IEEE 802.3af і вписуються в діапазон споживаної потужності від 3,8 до 6,5 Ватт. В їхній системі відеоспостереження використовувалися внутрішні неповоротні моделі камер (без сервоприводів і підігріваються кожухів), що дозволило забезпечити їх харчуванням навіть з використанням котрі мають максимальним енергетичним бюджетом комутаторів.

Є у нас ще один приклад успішного масштабного впровадження наших PoE-комутаторів. В даному випадку мова йде про моделі T2600G-28MPS, у якій для 24 гігабітних портів PoE відводиться потужність до 384 Вт. На базі даного комутатора (спільно з TRASSIR) була розгорнута система відеоспостереження в мережі сімейних гіпермаркетів (всього для побудови широкомасштабної системи відеоспостереження замовнику було потрібно близько 750 комутаторів з підтримкою PoE +).

Відеоспостереження на ЄДІ

Одним з окремих випадків застосування стала організація відеоспостереження під час ЄДІ в 2019 році. Для цієї мети ми надали комутатори T1600G-28PS: 24 гігабітними порту PoE + з підтримкою стандартів 802.3at / af і енергетичним бюджетом в 192 Вт. Вибір на T1600G замість T1500 упав через гігабітних портів, якими також володіли встановлені відеокамери.

Різниця між T1600G-28PS і T2600G-28MPS полягає в тому, що перший має менший енергетичним бюджетом, але виявляється кращим за ціною.

Мережі в ВУЗах

Взагалі вузівські мережі цікаві своєю різноманітністю. Тут ми хотіли б відзначити проекти в двох великих навчальних закладах нашої країни. В обох випадках використовувалися комутатори T2600G-28MPS (TL-SG3424P) з великим енергетичним бюджетом (до 390 Вт). Дані комутатори відносяться до лінійки JetStream рівня 2+ і володіють 24 мідними гігабітними портами з підтримкою PoE + 802.3at / af, а також чотирма SFP-слотами. Максимальна швидкість роботи пристрою складає 56 Гбіт / с або 41,7 мільйони пакетів в секунду. Модель T2600G-28MPS може бути встановлена ​​в 19 "телекомунікаційну стійку або розміщена на столі або поличці.

У першому випадку була розгорнута широкомасштабна система відеоспостереження, технічне завдання для якої вимагало установки комутаторів з енергетичним бюджетом не менше 380 Вт. Також в даному випадку було необхідно забезпечувати безпеку вже на рівні доступу до мережі. Обидва цих умови і визначили вибір моделі.

На території іншого навчального закладу комутатори T2600G-28MPS використовувалися для організації проводового сегмента, що підтримує роботу бездротової Wi-Fi мережі. Ця модель була обрана тому, що енергоспоживання точок доступу помітно вище стандартних IP-камер.

Бездротові функції були покладені на контролер TP-Link AC500 і точки доступу CAP1750, про які ми вже розповідали в деталях в нашому блозі раніше.

Приклади побудови невеликих мереж

Зрозуміло, успіхом користуються і компактні моделі з PoE, розраховані на роботу поза спеціалізованими серверних. Наприклад, безвентиляторний TL-SG108PE. У цього комутатора вісім гігабітних портів, чотири з яких дозволяють забезпечити харчуванням підключене устаткування (до 15,4 Вт на порт). Сумарний PoE бюджет пристрою становить 55 Вт. Саме ці комутатори були використані при побудові локальних мереж у федеральній роздрібної мережі салонів взуття та ще однієї популярної аптечної мережі. В обох випадках наші PoE комутатори використовувалися для харчування камер відеоспостереження і забезпечення електроенергією точок доступу для створення Wi-Fi мереж, теж побудованих на TP-Link.

На смачненьке: з нестандартного

Є у нас і нестандартні випадки застосування. Один з нетривіальних проектів був виконаний спільно з компанією CloudKassir. У липні 2017 року набув чинності закон, що зобов'язує інтернет-магазини проводити розрахунки через каси і видавати електронні чеки. Податкова в реальному часі бачить виручку бізнесу, а покупець завжди має на руках документ, що підтверджує угоду.

В основі всього цього лежать касові апарати, підключені до інтернету. Продавець може розмістити таку касу у себе, забезпечити харчування, доступ до глобальної мережі і так далі. Але також може скористатися послугою спеціалізованих компаній, що надають каси з хмари в оренду. У побудові одного з таких сервісів ми і брали участь. Варто відзначити, що рішення будувалося в момент гострого дефіциту касової техніки, чим і були обумовлені деякі з прийнятих технічних рішень.

В основу мережі лягли комутатори TP-Link T1600G-52PS, що встановлюються в стійку. Дана модель не тільки виконує комутацію трафіку, але також забезпечує каси харчуванням. На жаль, використані моделі кас не підтримували технологію Power over Ethernet (та й взагалі не призначалися для монтажу в стійку), тому довелося доповнити структуру PoE-сплітерами, розташованими разом з онлайн-касами на спеціалізованих висувних полицях, змонтованих в стандартну телекомунікаційну стійку.

Застосоване рішення дозволило отримати виграш у використаному просторі всередині стійки (за рахунок відсутності традиційних блоків живлення), а також забезпечити більшу гнучкість в управлінні енергосистемою. Компактність рішення в подальшому дозволить заощадити на оренді стійок і в цілому підвищити ефективність функціонування IT-системи замовника.

Нестандартність рішення в даному випадку полягає в тому, що PoE застосовується всередині серверних кімнат дата-центру, де зазвичай не бракує в електроживленні, а щільність установки устаткування досить висока.

У сухому залишку

Як ми бачимо, обладнання з PoE досить часто використовується для організації масштабних систем відеоспостереження і для забезпечення бездротового доступу в мережу на великих територіях. І тут все логічно, але є один момент: за вашою практикою вибір обладнання того чи іншого виробництва в російських проектах часто визначається ступенем залучення вендора в сам проект. І мова тут йде не тільки або не стільки про гарантії або підтримки (на деякі моделі у нас є обмежена довічна гарантія, в ряді випадків ми можемо запропонувати безкоштовну випереджальну заміну), скільки про гнучкість підходу виробника до проектів, що використовують його обладнання.

Так, наприклад, в ряді проектів основну роль при виборі обладнання зіграла кастомизация прошивки пристроїв. Також не залишається непоміченою можливість безкоштовного попереднього тестування обладнання. Ну а повноцінне радіочастотне обстеження і планування, вироблене на етапі опрацювання проектів, забезпечило вибір і нашого бездротового обладнання в ВУЗах. Іншими словами, ми старалися.

На закінчення нам хотілося б допомогти вам розібратися в модельному ряді наших комутаторів і надати пояснення по нумерації моделей. Для прикладу розглянемо комутатор T2600G-28MPS.

Цифра після T вказує на рівень управління: 1 - Smart, 2 - керований комутатор L2 / L2 +, 3 - комутатор з функціями третього рівня.

Для керованих комутаторів друга цифра в назві моделі означає базовий набір функцій прошивки і апаратну платформу: 5 - стандартні L2-функції, 6 - підтримка статичної маршрутизації, 7 - наявність інтерфейсів 10 Gigabit Ethernet або підтримка фізичного стекирования.

Буква після цифр вказує на основні швидкості портів: G - Gigabit Ethernet, X - 10 Gigabit Ethernet, відсутність позначення вказує, що інтерфейси комутатора підтримують Fast Ethernet.

Загальна кількість портів закодовано в другій групі цифр.

Останній набір букв використовується для вказівки на тип інтерфейсів і інші апаратні характеристики: T - UTP-порти, P - комутатор з підтримкою PoE, MP - комутатор зі збільшеним енергетичним бюджетом, S - незалежні порти SFP Uplink і так далі.

Зі сказаного вище виходить, що модель T2600G-28MPS - керований L2 / L2 + комутатор TP-Link з підтримкою статичної маршрутизації і збільшеним енергетичним бюджетом, що володіє 28-ма портами, що працюють на швидкості 1 Гбіт / с, а також має незалежні Uplink-інтерфейси, призначені для установки SFP.