0
Корзина покупателя
В Вашей корзине нет ни одного товара.

Тактика забезпечення об'єктів засобами безпеки за мінімальною ціною.
Дуже часто нам доводиться бачити ТЗ на проектування, а часом і проекти, в яких падає в очі той факт переоснащення або, навпаки, недооснащення засобами безпеки об'єкта. У будь-якому випадку рішення виходить нераціональним і знижує ефективність застосування того чи іншого обладнання. Стаття присвячується фахівцям, які планують писати ТЗ, замовляти або проектувати такі системи і хотіли б розширити свої знання в даній області.

В ідеалі системи безпеки повинні відповідати принципам мінімально необхідних технічних засобів і пристроїв, які повністю вирішують поставлені завдання, а також умовами надійності, простоти експлуатації і обслуговування. Щоб цього досягнути, слід розміщувати системи відеонагляду раціонально і з урахуванням всіх особливостей (застосовувати камери з широким динамічним діапазоном в місцях значного перепаду освітленості, тобто в холах, біля входів в будівлі; не встановлювати радіохвильові датчики поблизу доріг з интенсивним рухом транспорту; не ставити ІК датчики над опалювальними приладами і т.д.). Моделі загроз та порушників, спеціфіка об'екта. Оптимальним початком роботи при плануванні по оснащенню засобами безпеки є визначення моделей загроз, зловмисників і специфіки об'єкта.
Типи зловмисників:
- озброєна група осіб з метою прориву, в тому числі за допомогою транспортних засобів;
- нечисленна група осіб, які здійснюють спробу прихованого проникнення;
- 1-2 підготовлених порушника, знають особливості і специфіку засобів і способів охорони, які намагаються приховано або обманними діями проникнути на територію;
- 1-2 непідготовлених порушника, які намагаються проникнути на територію.
Моделі загроз:
- терористичний акт;
- пошкодження критично важливого оборудовання (диверсія);
- крадіжка / знищення критично важливою інформації;
- крадіжка цінностей великих габаритів та у великому обсязі;
- крадіжка окремих предметів.
Ці об'єкти можна спрощено разділити на групи зі своєю специфікою:
- об'єкти міністерств і відомств з регламентірованим допуском і вимогами до захисту від несанкціонованого проникнення;
- територіально розподілені об'єкти;
- об'єкти масового перебування людей;
- офіси та адміністративні будівлі зі стандартними вимогами до безпеки;
- офіси та адміністративні будівлі з підвищенимі вимогами до безпеки;
- об'єкти житлового фонду;
- об'єкти індивідуального будівництва.

Загальні вимоги до систем безпеки
У статті розглянемо найпоширеніший випадок захисту - від зовнішнього непідготовленного порушника (1-2 людини). Решта ситуації є специфічними і мають свої організаційно-технічні заходи, кожне відомство вирішує їх трохи по своєму, з урахуванням особливостей типу злоімисників. Не будемо заглиблюватися в опис вимог до оснащення об'єктів силових структуртур. Зазначу тільки, що представники таких організацій добре знають, чим, що і як має бути оснащено, яка камера відеоспостереження, які повинні бути показники і особливості і мають багатий досвід експлуатації систем безпеки. Для об'єктів індивідуального будівництва, навпаки, характерні повна відсутність ТЗ і часто уявлення про те, що конкретно необхідно зробити. Побажання формуліруются з розряду "щоб було добре". Для інших об'єктів ситуація середня між двома вищезгаданими і сильно залежить від присутності фахівця служби безпеки і його обізнаності в області технічних засобів охорони. Оснащення засобами безпеки можна розділити на дві великі зони - зовнішня территорія і внутрішній простір будівель.

Відеонагляд зовнішній
Земельна ділянка, що має огорожу з бетонного, цегляного або металевого забору, є зовнішньою територією об'єкта. Для організації системи відеоспостереження вам будуть потрібні вуличні відеокамери, які можуть витримати навіть удар молотком, та мають якісну ІЧ-підсвітку. Також вам потрібні будуть підсилювачі відеосигналу, для передачі сигналу на великі відстані.

Місця установки камер для зовнішнього відеоспостереження
Для охорони периметра ділянки доцільно розставити камери відеоспостереження на кутах, поворотах плюс кожні 50 м по сторонам (цифра 50 НЕ випадкова - той, хто брав участь в проектах силовим вих відомств, знає дане значення, так як це оптимальний компроміс між економічністю і ефективністю застосування відеонагляду - "золота середина" для оснащення периметрів об'єктів). якщо встановлена ​​система охорони периметра, необхідмо планувати відеонагляд разом, щоб ділянки спрацьовування охоронної системи потрапляли в зони їх відеоспостереження для подальшого виведення на екрани моніторів з зонами тривог. Можна встановити відеокамери для огляду прилеглої проїжджої частини, под'їздові до об'єкту і для розпізнавання реєстраційних знаків автомобілів. При розстановці засобів відеоспостереження по периметру важливо так встановити камери, щоб кожна з них була в полі зору будь-який інший. засоби освітлення. Слід пам'ятати про обмежені можливости відеокамер по чіткості і контрастності зображення вночі. Їх розташування по периметру без засобів освітлення - нераціонально. Засоби освітлення можуть бути видимого і ІК-діапазону. Якщо на об'єкті важлива незаметність застосовуваних засобів, ІК-прожектори - ідеальний варіант. Важливо підібрати їх таким чином, щоб діаграма спрямованості прожекторів збігалася із зоною огляду відеокамер. Вісь "далекобійних" прожекторів рекомендуется розносити з віссю відеокамер по вертикали як мінімум на 0,5 м. Оснащення засобами охорони периметра в доповнення або замість відеоспостереження - справа кожного замовника. Якщо вибирати між системою охорони периметра і відео, краще встановити відеоспостереження.

Купити систему відеоспостереження
Для організації внутрішнього спостереження камери розміщують на входах - головних і запасних, - в коридорах будівель, сходових клітках. Купольні камери невеликих розмірів хорошо вписуються в будь-який інтер'єр і не бросаются в очі при правильній установці.