Які фактори слід враховувати для оптимальної продуктивності відеоаналітики?

Jan 20, 2023
Які фактори слід враховувати для оптимальної продуктивності відеоаналітики?

Аналітика на основі ІІ все частіше використовується для швидкої обробки великих обсягів даних та ініціювання дій. Ці функції допомагають службі безпеки при спостереженні за великими і змінними сценами, наприклад, на автомагістралях або периметрах, виявляючи об'єкти, що цікавлять, і помічаючи ті, які вимагають дій.

Теоретично це звучить ідеально та дуже вигідно, але коли технологія впроваджується, необхідно вивчити низку факторів, щоб забезпечити високоякісні результати. До них відносяться обладнання камери, якість відео, рівень освітленості, а також конфігурація, положення та напрямок камери.

Чи підтримує довкілля та положення камери її функцію?

Кажуть, що якість зображення залежить від високої роздільної здатності та високої світлочутливості камери, але є й інші фактори, які не менш важливі для фактичної зручності використання зображення чи відео. Наприклад, відеопотік найкращої якості з найдорожчої камери спостереження може бути непотрібним, якщо сцена недостатньо освітлена вночі, якщо камера була перенаправлена або якщо з'єднання з системою перервано.

Розміщення камери слід ретельно продумати перед розгортанням. Щоб відеоаналітика працювала належним чином, камеру необхідно розташувати так, щоб забезпечити чіткий огляд передбачуваної сцени без перешкод. Зручність використання зображення може залежати від варіанта використання. Відео, яке виглядає добре для людського ока, може не мати оптимальної якості для продуктивності програми відеоаналітики. Насправді, багато методів обробки зображень, таких як методи шумоподавлення, які зазвичай використовуються для покращення зовнішнього вигляду відео для перегляду людиною, менш оптимальні при використанні відеоаналітики.

Сучасні камери часто мають вбудоване ІЧ-підсвічування, що дозволяє їм працювати у повній темряві. Це позитивно, оскільки дозволяє розміщувати камери у важкодоступних місцях та знижує потребу в установці додаткового освітлення. Однак, якщо на об'єкті очікується сильний дощ або снігопад, настійно не рекомендується покладатися на світло, що походить від камери або з місця, розташованого дуже близько до камери, через проблеми з відображенням.

Чи камера знаходиться на правильній відстані від сцени?

Важко визначити максимальну відстань виявлення аналітичного додатку на основі ІІ — точне значення у таблиці даних у метрах чи футах ніколи не може бути повною правдою. Якість зображення, характеристики сцени, погодні умови та властивості об'єкта, такі як колір та яскравість, істотно впливають на відстань виявлення.

Це також залежить від швидкості об'єктів, що виявляються. Для досягнення точних результатів програмі відеоаналітики необхідно «бачити» об'єкт протягом досить тривалого часу. Тривалість цього періоду залежить від продуктивності обробки (частоти кадрів) платформи: що нижча продуктивність обробки, то довше об'єкт має бути видно, щоб його можна було виявити. Якщо час затвора камери не відповідає швидкості об'єкта, розмиття руху на зображенні також може знизити точність виявлення.

Швидкі об'єкти легше не помітити, якщо вони проходять ближче до камери. Наприклад, людина, що біжить, знаходиться далеко від камери, може бути добре виявлений, в той час як людина, що біжить дуже близько до камери з тією ж швидкістю, може опинитися в полі зору і вийти з нього так швидко, що тривога не спрацює.

В аналітиці, заснованій на виявленні руху, об'єкти, що рухаються прямо до камери або від неї, є ще однією проблемою. Виявлення буде особливо утруднено для об'єктів, що повільно рухаються, які викликатимуть лише дуже невеликі зміни зображення в порівнянні з рухом по сцені.

Як налаштовані тривога та запис?

Об'єктна аналітика працює оптимально лише тоді, коли виконуються перелічені попередні умови. В інших випадках можуть пропустити важливі події. Якщо немає абсолютної впевненості в тому, що всі умови завжди виконуватимуться, рекомендується застосувати консервативний підхід та налаштувати систему таким чином, щоб конкретна класифікація об'єктів не була єдиним спрацюванням сигналізації. Це викличе більше помилкових спрацьовувань, але також знизить ризик втратити щось важливе.

Існує очевидна потреба у надійній класифікації об'єктів для фільтрації небажаних сигналів тривоги. Але рішення для запису має бути налаштоване так, щоб воно залежало від інших факторів, крім класифікації об'єктів. У разі пропущеного реального сигналу тривоги це налаштування дозволяє вам оцінити за записом причину відсутності сигналу тривоги, а потім покращити загальну установку та конфігурацію.

Наскільки добре зберігається запис?

Дуже важливо, щоб система відеоспостереження регулярно обслуговувалась. Рекомендується фізичний огляд, а не лише перегляд відео через інтерфейс програмного забезпечення для керування відео (VMS), щоб виявити та видалити все, що може блокувати поле зору. Це також важливо в стандартних установках, призначених тільки для запису, але ще критичніше при використанні аналітики.

У контексті базового відеовиявлення руху типова перешкода, така як павутиння, яка майорить на вітрі, може збільшити кількість помилкових спрацьовувань, що призведе до більшого споживання пам'яті, ніж необхідно. За допомогою об'єктної аналітики мережа фактично створила зону виключення в області виявлення. Його нитки приховуватимуть об'єкти та значно знижуватимуть ймовірність виявлення та класифікації.

Бруд на передньому склі або куполі камери навряд чи викличуть проблеми у денний час. Але в умовах низького освітлення світло, що падає на брудний міхур збоку, наприклад, від фар автомобіля, може викликати несподівані відбиття, які можуть знизити точність виявлення.

Обслуговування сцени не менш важливе, ніж обслуговування камери. Просте порівняння зображень до та після виявить потенційні проблеми. Як виглядала сцена, коли камеру було розгорнуто, і як вона виглядає сьогодні? Чи є потреба в налаштуванні зони виявлення? Чи потрібно відрегулювати поле зору камери чи камеру слід перемістити в інше місце?

Рішення, яке стабільно працює оптимально

Відеоаналітика принесе багато переваг у плані безпеки, якщо її правильно впровадити та регулярно оцінювати. Оскільки існує низка факторів, які можуть вплинути на продуктивність, співробітники служби безпеки повинні пам'ятати, що ці рішення не підпадають під категорію «встановив та забув». Натомість необхідний підхід, який використовує безперервну оцінку, щоб гарантувати, що кінцеві результати відповідають цілям бізнесу та забезпечують хорошу рентабельність інвестицій.